Przejdź do treści

Kursy i korepetycje
z języka polskiego

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE, CENNIK I REGULAMIN ZAJĘĆ

Jeśli chcesz dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty…
Jeśli obawiasz się matury pisemnej lub ustnej…

Jeśli nie lubisz polskiego i masz duże zaległości lub przeciwnie – chcesz poszerzyć swoją wiedzę, by lepiej zdać egzamin na poziomie rozszerzonym…
Serdecznie zapraszam na korepetycje i kursy maturalne w małych, kameralnych grupach. Gwarantuję, że przed egzaminem będziesz spać spokojnie!
100% SATYSFAKCJI i 100% ZDAWALNOŚĆ!
Jestem absolwentką polonistyki, nauczycielką i egzaminatorką z bogatym doświadczeniem w pracy z uczniami w różnym wieku (także z dorosłymi). Oferuję:

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości (matura ustna, a także pisemna)

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Przygotowanie do sprawdzianów, klasówek z bieżącego materiału (nadrobienie zaległości z języka polskiego)

ZDAJ MATURĘ BEZ STRESU

Przygotowanie do Matury

Zapewniam różnorodne materiały dydaktyczne dostosowane do nowej formy egzaminu maturalnego (kompendia, szczegółowe opracowania lektur, podręczniki, testy itp.)!

Maturzystom udostępniam również podcasty, dzięki którym mogą utrwalić i poszerzyć swoją wiedzę.
Moim atutem jest 100% ZDAWALNOŚĆ!
Wszyscy maturzyści, których uczyłam, zdali egzamin dojrzałości bez problemów!

Niektóre zagadnienia – tematy, jakie omawiam w trakcie zajęć
z maturzystami podczas korepetycji i kursów:

ZDAJ EGZAMIN BEZ OBAW

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Niektóre zagadnienia – tematy, jakie omawiam podczas zajęć z&nbspósmoklasistami w trakcie korepetycji i kursów:
ISTOTNE INFORMACJE

Cennik zajęć

Jeśli chcesz nauczyć się pisać wypracowania, poszerzyć swoją wiedzę lub poćwiczyć przed maturą ustną – NIE CZEKAJ –
ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE JUŻ DZIŚ!

Dostosowuję zajęcia i materiały do indywidualnych potrzeb uczniów

Zajęcia odbywają się u mnie w domu lub w trybie zdalnym (lekcje prowadzę głównie przez komunikator Skype)

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami, nie dojeżdżam do uczniów!

Cennik zajęć

Typ zajęć
Indywidualne zajęcia dla maturzystów (przygotowanie do egzaminu)
100 zł – 90 minut
Kursy dla maturzystów
(grupy 2-4-osobowe)
50 zł-60 zł – 90 minut
(w zależności od ilości osób w grupie)
Indywidualne zajęcia dla ósmoklasistów90 zł – 90 minut
Kursy dla ósmoklasistów
(grupy 2-4-osobowe)
50 zł-60 zł – 90 minut
(w zależności od ilości osób w grupie)

W szczególnych przypadkach i w sytuacji, gdy uczeń dzwoni
w sprawie pojedynczych zajęć, cena może ulec zmianie.

Regulamin zajęć z języka polskiego

Zanim rozpoczniemy współpracę, proszę o zapoznanie się z regulaminem zajęć. Regulamin dotyczy zarówno kursów (spotkań w kameralnych – 2-4 -osobowych grupach), jak i korepetycji prowadzonych dla jednej osoby.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, zarówno w przypadku korepetycji i kursów dla maturzystów, jak i dla ósmoklasistów, ćwiczenia praktyczne z pisania i redagowania tekstów są jednym z podstawowych elementów lekcji. Prawie na każdych zajęciach uczymy się pisania. Na początku omawiam schematy poszczególnych dłuższych form wypowiedzi i podaję wskazówki, jak napisać wypracowanie, by zainteresować egzaminatora i uzyskać jak największą liczbę punktów na egzaminie. Przekazuję też uczniom przykładowe prace moich podopiecznych, którzy uzyskali na maturze albo egzaminie ósmoklasisty wynik powyżej 80%. Następnie wspólnie omawiamy tematy rozprawek i ćwiczymy pisanie. Jeśli ktoś nie pisał wcześniej wielu wypracowań, zaczynamy od konstruowania wstępu, fragmentów rozwinięcia itd. Po kilku zajęciach ze mną każdy nauczy się pisania prac (nawet jeśli wcześniej miał trudności z tym, żeby „przelać swe myśli na papier”). Wystarczy tylko dobra wola, zaufanie do nauczyciela i chęć współpracy.

Forma zajęć zawsze dostosowana jest do potrzeb ucznia. Jeśli ktoś prosi mnie o omówienie jakiegoś tematu, ponieważ niebawem ma klasówkę lub kartkówkę (albo chce uzupełnić braki), modyfikuję plan zajęć. Równocześnie staram się na każdych zajęciach wprowadzać ćwiczenia z pisania oraz wykorzystywać różnorodne materiały i metody dydaktyczne. Podczas zajęć (lub – na życzenie klienta – przed zajęciami) przesyłam też quizy, omówienia lektur, sprawdziany itd., których mam dużą bazę.
Jeśli zaś chodzi o konkretne zagadnienia, jakie omawiam podczas zajęć przygotowujących do egzaminów maturalnego i ósmoklasisty, ich opis znajduje się w zakładce „Oferta – zajęcia z języka polskiego – kursy i korepetycje”. Zachęcam do zapoznania się z nim.

Wszystko zależy od ilości zajęć, wcześniejszej wiedzy ucznia i chęci współpracy. Nie od razu Kraków zbudowano. Jeśli ktoś ma niewielką wiedzę na początku zajęć, wyraźne postępy przeważnie są dostrzegalne po miesiącu nauki (czyli po 4-5 lekcjach). Jednak zdarza się, że już po 2 lekcjach uczniowie dostrzegają pierwsze efekty.

Na pierwszych zajęciach zazwyczaj uczeń rozwiązuje test diagnostyczny, który potem wspólnie omawiamy. W trakcie rozwiązywania testu pytam o różne szczegóły dotyczące lektur czy też innych zagadnień i notuję, jakie tematy należałoby omówić w pierwszej kolejności. Potem ustalamy z uczniem plan pracy. W związku z tym przed pierwszymi zajęciami sugeruję, by przypomnieć sobie treść lektur, gatunki i rodzaje literackie oraz zagadnienia z gramatyki (szczególnie w przypadku ósmoklasistów), style i funkcje języka.

Tak, przygotowuję również do matury ustnej. Podczas zajęć z uczniami wspólnie omawiamy zadania jawne, które podane zostały na stronie CKE, jak również opracowujemy zagadnienia – tematy, których mogą dotyczyć pytania zawarte w części niejawnej egzaminu. Chcę podkreślić, że nie pomijam zagadnień językoznawczych, bo takie również mogą zostać wylosowane przez ucznia. Na lekcji ćwiczymy też formułowanie wypowiedzi ustnej. Po zaprezentowaniu przez ucznia wybranego wcześniej tematu, dyskutujemy o stylu wypowiedzi, treści i możliwych pytaniach, które mogą zadać członkowie komisji.  

Tak, rozumiem, że uczeń chce się ze mną zapoznać i sprawdzić, czy poczuje się dobrze w moim towarzystwie. Zajęcia próbne trwają 90 minut (tak samo, jak każda inna lekcja). Zależy mi na tym, żeby w trakcie tych zajęć uczeń zobaczył, jak pracuję, jak również dowiedział się czegoś nowego. Zajęcia próbne są płatne, ponieważ w trakcie ich trwania przekazuję uczniowi swoje materiały i wiedzę.

Teoretycznie tak, jednak w przypadku zajęć przygotowujących o matury i do egzaminu ósmoklasisty 60 minut tygodniowo może nie wystarczyć, by rzetelnie przerobić cały materiał. Na początku zajęć zazwyczaj sprawdzam pracę domową, co trwa około 20-30 minut. Nowe treści i ćwiczenia omawiam później, dlatego też sugeruję zajęcia trwające 90 minut. Cena godzinnych zajęć to 60 zł. 

Tak, jednorazowo mogę sprawdzić krótszy tekst przez chwilę po lekcji, jednak za sprawdzanie dłuższych prac obowiązuje opłata (cenę takiej korekty za każdym razem ustalam z klientem). Po lekcjach przygotowuję materiały dydaktyczne i odpoczywam, dlatego dodatkowe korekty wykonuję za opłatą.